Elektromobiilsuse ABC  

Kui kaugele saab elektriga sõita? Kuidas elektriautot laadida? Millega teekonna planeerimisel arvestada? Kas valida pistikhübriid või elektriauto? Tutvuge Mercedes-Benz elektromobiilsuse ABC-ga. Siit leiate vajalikku infot elektriauto kohta, mis aitab Teil teha paremaid valikuid, et astuda samm elektrilise sõidukultuuri suunas.

Miks valida elektriauto või pistikhübriid?

Elektriauto on keskkonnasõbralik 

Elektriauto või hübriidimudeli puhul on tegemist tõeliselt keskkonnasõbraliku valikuga. Tänu laiale mudelite valikule ja ökonoomsusele on elektriautod järjest tavapärasem nähtus meie tänavapildis. Elektriautod ja hübriidmudelid paiskavad õhku tunduvalt vähem heitgaase kui sisepõlemismootoriga autod. Sõites elektriga, vähendate ka oma süsinikujalajälge. 

Madalamad kulud 

Elektriautod on sageli samaväärse hinnaga kui sisepõlemismootoriga uued autod, elektriautode ülalpidamiskulud ja hoolduskulud on aga tunduvalt madalamad. Maksusoodustused muudavad elektri- ja hübriidauto omamise veel soodsamaks. Lisaks säästate igapäevastelt sõitudelt tänu madalale kütusekulule.  

Kõrvulukustavalt vaikne sõit ja eriti hea varustus 

Mercedes-Benz elektriautod pakuvad tipptasemel mugavust ja tehnoloogilisi lisasid. Elektriline autosõit on praktiliselt müravaba ja enamasti on elektriautod väga hea varustusega. Näiteks on Mercedes-Benzi elektriautodel arvukalt uuenduslikke juhiabisüsteeme, mis teevad sinu sõidukogemuse eriti luksuslikuks ja meeldivaks. 

Kellele sobib elektriauto? 

Pistikhübriidid ja täiselektrilised mudelid on erinevate vajaduste jaoks. Tihtipeale on kõige olulisemad elektriauto ostmise põhjused vastutustunne ühiskonna ees ja keskkonnateadlikkus. 

Erinevalt varasemast on täiselektriautodel tänaseks väga pikk sõiduulatus. Pistikhübriid sobib ka neile, kes sõidavad regulaarselt pikki vahemaid ja elavad hajaasutustuspiirkonnas. Osa teekonnast saab läbida elektriga, ülejäänu aga bensiini või diisli jõul. See kõik muudab elektromobiilsuse üha rohkemate inimeste jaoks sobivaks. 

 

Laadimine

Kuidas elektriautot laadida? 

Elektriautot saab mugavalt laadida nii kodus, tööl kui teel olles. Laadimisjaama valides tasub arvestada oma igapäevaste sõiduvajadustega ja sellega, millised laadimisvõimalused sobivad kõige paremini sinu liikumisharjumuste ja elustiiliga. 

Elektriauto ja pistikhübriidi laadimine kodus 

Kasutage spetsiaalset laadimisseadet, näiteks Mercedes-Benz Wallbox’i või Mode 2 laadimiskaablit ja tavalist 230V pistikupesa. Arvestage, et eraldiseisev laadimisseade pakub turvalisemat ja kiiremat laadimisvõimalust ning on pikaajaliselt Teie elektriautole parem valik kui tavaline pistik. 

Laadimine kaubanduskeskuses või töökohal 

Paljud kaubanduskeskused ja ettevõtted pakuvad võimalust laadida oma elektriautot, samal ajal kui olete tööl või oste tegemas. Nii on Teie elektriauto alati igapäevasõitudeks valmis. 

Avalikud laadimisjaamad 

Avalike laadimisjaamade võrk laieneb iga päevaga, pakkudes nii tavakiirusel laadimist kui kiirlaadimist. Laadimisjaamasid on lihtne leida Mercedes-Benz navigatsioonisüsteemiga või teenusepakkujate mobiilirakenduste abil. 

MB.Charge Public

MB.Charge Public teenusega on elektriauto laadimine veelgi lihtsam. Vaid ühe lepinguga saate ligipääsu enam kui 800-le laadimisjaamale üle Euroopa. Laadimise alustamine on paari kliki kaugusel ja teenuse eest saate tasuda mugavalt kuupõhise maksega. Kasutage nutitelefoni rakendust või auto MBUX-ekraani, et leida lähim laadimispunkt. 

Mis vahe on AC ja DC laadimisel?

Mis vahe on AC ja DC laadimisel?

AC (alternating current) laadimine tähendab tavalise ehk vahelduvvooluga laadimist. Vahelduvvooluga elektriauto laadimine võtab mitu tundi. 

DC (direct current) laadimine on kiirlaadimine, mis võimaldab auto aku täis laadida oluliselt kiiremini. Kiirlaadimist saavad maksimaalselt ära kasutada piisavalt suure laadimisvõimega autod. Näiteks Mercedes-Benz C-klassi pistikhübriidi akusse saab kiirlaadimisega laadida 100 kilomeetri jagu energiat vähem kui poole tunniga. Mercedes-Benz EQS täiselektriline mudel suudab kiirlaadimise abil salvestada kuni 300 km jagu energiat vaid 15 minutiga. 

Kui suur on elektriauto ja pistikhübriidi sõiduulatus? 

Elektriauto sõiduulatus ühe laadimiskorraga sõltub elektrisõiduki mudelist. Lisaks mõjutavad sõiduulatust sõidustiil, teekond ja ilmastikutingimused. Mercedes-Benzi tipptehnoloogia teeb teekonna planeerimise lihtsaks, sest marsruuti saad planeerida mugavalt auto navigatsiooniseadmega. Avalike laadimispunktide arv kasvab pidevalt. See võimaldab elektriautoga teha ka pikki sõite, kui laadimispeatused eelnevalt läbi mõelda. 

Mercedes-Benz täiselektriliste autode sõiduulatus katab enamiku igapäevasõitude vajadused. Sõltuvalt mudelist on Mercedes-Benz elektriautode sõiduulatus ühe laadimisega 400-700 km. Pistikhübriidide puhul tasub meeles pidada, et neil on elektrimootori kõrval ka sisepõlemismootor, mille abil jätkub sõit ka siis, kui elektrienergia saab otsa. 

 

Kas aku tuleb täiesti täis laadida? 

Täiselektrilise auto akut ei soovitata iga kord täis laadida, vaid igapäevaselt võiks auto aku laadida kuni 80%-ni. Täiesti täis tasub aku laadida vaid siis, kui see on möödapääsmatult vajalik. Aeg-ajalt on kasulik anda akule aega ka taastumiseks. Seda saab teha nii, kui lased auto akul kord nädalas seista üleöö 20-30% taseme juures. 

Kui palju mõjutab talv elektrilist sõiduulatust? 

Külmas kliimas võib elektriauto sõiduulatus tunduvalt väheneda. Lisaseadmed nagu istmesoojendus ja kliimaseade vajavad samuti elektrit. Talvel on soovituslik oma elektriautot enne teele asumist eelsoojendada, samal ajal kui auto on laadimisseadmega ühendatud. Eelsoojendus on sisse ehitatud kõigile Mercedes-Benz täiselektrilistele mudelitele ja seda saab käivitada ka kaugjuhtimise teel Mercedes me mobiilirakendusest. 

 

Riiklik elektriauto toetus 

Täiselektrilise auto ostuks on võimalik taotleda elektriauto ostutoetus, mille abil saab uue elektriauto ostmiseks küsida riigilt kuni 4000 eurot toetust. Elektriautode ostutoetuse eesmärk on vähendada CO2 ja teiste saasteainete emissiooni. Samuti edendatakse toetusega alternatiivsete kütuste kasutuselevõttu, et vähendada sõltuvust fossiilsetest kütustest. 

Elektriauto toetus võimaldab osta nii M1 kui N1 elektriauto ja toetust saavad küsida eraisikud ja ettevõtted. Taotlus tuleb esitada 2 kuu jooksul pärast sõiduki registreerimist Maanteeametis ja seda saab kasutada vaid uue elektriauto ostmiseks. Sõidukit tuleb kasutada neli aastat ja varasemal loobumisel tuleb toetus proportsionaalselt tagasi maksta. 

 

Elektriauto liising 

Paljud pangad ja liisingufirmad pakuvad nullheitega autodele tunduvalt soodsamaid liisingutingimusi. Küsige parimat pakkumist oma pangast või tulge Veho esindusse, et leida endale sobiv elektriauto liising 

Tutvuge Veho finantseerimislahendustega